Szkoła jest jednostką podległą Gminy Nieporęt (http://www.nieporet.pl)

WYDARZENIA

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2016/2017 w Szkole Podstawowej w Izabelinie swą działalność zapoczątkowało Szkolne Koło Wolontariatu.
Jego opiekunem została Pani Barbara Skrzypkiewicz – nauczyciel matematyki.
15 września 2016 r. odbyło się pierwsze spotkanie, na które zaproszono wszystkich chętnych do pomocy uczniów, ich rodziców, a także nauczycieli. Była to okazja do tego, aby dowiedzieć się, czym właściwie jest wolontariat oraz na czym będzie polegać działalność wolontariuszy. Na te pytania odpowiadali podczas warsztatów tematycznych – psycholog Rafał Kasperek i opiekun Koła – Barbara Skrzypkiewicz.
Działania Szkolnego Koła Wolontariatu będą obejmowały zarówno środowisko szkolne, jak i pozaszkolne. Plan zakłada pomoc w nauce słabszym uczniom, zbieranie darów i funduszy na określone cele, pomoc osobom starszym, a także nawiązanie współpracy z różnymi fundacjami i stowarzyszeniami oraz aktywne wspieranie m. in.: Przedszkola Rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci w Izabelinie czy parafii kościoła w Stanisławowie Pierwszym.
W chwili obecnej Szkolne Koło Wolontariatu liczy około 30 uczniów. W dniu 5 grudnia, podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zostaną uroczyście pasowani na wolontariuszy i otrzymają pamiątkowe koszulki.
Wszystkich chętnych, którzy chcieliby do nas dołączyć, serdecznie zapraszamy i prosimy o zgłaszanie się do opiekuna Koła – Pani Barbary Skrzypkiewicz.

Szkolne Koło Wolontariatu
ALBUM ZDJĘĆ

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu
ALBUM ZDJĘĆ

„Pomagamy braciom mniejszym”
ALBUM ZDJĘĆ

Szlachetna Paczka

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało Szlachetną Paczkę dla rodziny z terenu gminy Nieporęt.
Opiekunowie wolontariatu zgłosili się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
i poprosili o pomoc w znalezieniu Rodziny z terenu naszej gminy, która potrzebuje wsparcia zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia – Szlachetnej Paczki. Pracownicy GOPS wskazali taką Rodzinę. Opiekunowie wolontariatu udali się na wizję do wskazanej Rodziny. Rozpoznali potrzeby całej Rodziny i poszczególnych osób w Rodzinie.
Przygotowali ogłoszenie o akcji „Szlachetna Paczka dla Rodziny z naszej gminy”, z którym zapoznano wszystkich uczniów i rodziców.
Rozpoczęła się zbiórka darów, prezentów i niespodzianek.
Wszystkie dary były składane w szkole od 1 do 21 grudnia 2016 r. Przez cały ten okres uczniowie, nauczyciele i rodzice przynosili prezenty do szkoły. Niektóre były już pięknie zapakowane w paczki niespodzianki, a niektóre przynoszone były prosto ze sklepu.
Zebrano tak dużo różnych rzeczy, że nie mieściły się w kantorku.
Wreszcie przyszedł czas na pakowanie darów. Oczywiście wolontariusze zajęli się tym wspaniale. Przygotowano kilkanaście paczek z prezentami. Każda była zapakowana
w kolorowy papier i przyozdobiona własnoręcznie wykonaną kokardą.
Uczniowie, rodzice, nauczyciele i inne osoby dobrej woli ofiarowali Rodzinie między innymi:
• żyrandol do pokoju z żarówkami LED,
• 6 lampek na biurka do odrabiania lekcji z żarówkami LED,
• Kilka kompletów pościeli 160x200,
• ręczniki,
• jedzenie, puszki, słodycze,
• garnki, patelnie, toster,
• artykuły chemiczne- proszek do prania, płyn do płukania, środki do mycia
i czyszczenia powierzchni i naczyń,
• mydło, szampon, płyn do kąpieli,
• kosmetyki do pielęgnacji dzieci, dla mamy i taty,
• niespodzianki zapakowane przez indywidualnych darczyńców.
W dniu 22 grudnia pani Barbara Skrzypkiewicz i pan Rafał Kasperek udali się z prezentami do Rodziny. Syn, córki, mama oraz organizatorzy Szlachetnej paczki przez kilkanaście minut wyładowywali pudełka z darami. Radości nie było końca. Najmłodsza córeczka przytulała się do wielkich, pluszowych misi i uśmiech nie znikał z jej buzi. Starsze rodzeństwo przymierzało kurtki i rozpakowywali kolejne pudełka prezentami. Mama i dzieci dziękowali za każdą otrzymaną rzecz. Byli zaskoczeni, że tak dużo dobra spłynęło na ich Rodzinę dzięki życzliwości uczniów, rodziców i nauczycieli szkoły Podstawowej w Izabelinie. Dziękowali każdemu darczyńcy za okazane Serce i wszystkie przekazane dary.
W kolejnych latach potrzebujące Rodziny z terenu naszej gminy mogą liczyć na Wolontariuszy z Izabelina.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Jesteście WIELCY!!!

ALBUM ZDJĘĆ

Góra Grosza

W listopadzie 2016 r. utworzył się w szkole komitet organizacyjny (opiekun akcji – pani Barbara Skrzypkiewicz i wolontariusze ze szkolnego Koła Wolontariatu – z każdej klasy po 1 uczniu).
Ogłoszono konkurs na klasę, która zbierze najwięcej monet i największą kwotę w przeliczeniu na jednego ucznia. Składane sumy aż do rozliczenia pozostawały niespodzianką. Każdy przynosił tyle, ile mógł. Najważniejsze żeby cała szkolna społeczność zjednoczyła się w realizacji słusznego celu i zebrała jak największą kwotę pieniędzy dla potrzebujących dzieci.
Uczniowie przygotowali pięknie ozdobione puszki, do których zbierali monety. Wolontariusze opracowali wiele atrakcyjnych plakatów, dzięki którym zachęcali wszystkich do przynoszenia monet dla potrzebujących dzieci. Plakaty były rozwieszone w całym budynku szkoły.
Tyle masz, ile dasz – te słowa towarzyszyły uczniom i nauczycielom przez cały czas trwania akcji.
Wychowawcy przeprowadzili lekcje wychowawcze na temat dobroczynności i pomagania innym. Omówili, jak ważne jest dzielenie się tym, co się ma, z drugim człowiekiem. Rozmawiali o empatii i otwartości na pomoc drugiej osobie. Taka postawa to ogromny społeczny kapitał. „Góra Grosza” to lekcja dobroczynności.
Akcja zbierania monet trwała w szkole od 28 listopada do 9 grudnia 2016 r.
Po Nowym Roku rozpoczęło się wielkie liczenie. Komitet organizacyjny przez wiele godzin liczył i segregował monety.
Ogłoszono wyniki akcji „Góra Grosza”.
Zebrano 21077 monet, co w sumie dało kwotę 1004, 01 zł.
Opiekun akcji wypełnił bankowy dowód wpłaty, zapakowano monety zgodnie z instrukcją i odwieziono je na Pocztę Polską w Nieporęcie.
Komitet organizacyjny dokonał analizy wyników akcji „Góra Grosza” w całej szkole, w przeliczeniu na poszczególne klasy i na liczbę uczniów w klasach i szkole. Obliczono, jaka liczba monet każdego rodzaju przypada średnio na 1 ucznia w szkole. Ogłoszono wyniki konkursu i zapoznano z nimi wszystkich uczniów. Na apelu szkolnym wręczono dyplomy dla najlepszych klas, które zebrały najwyższe kwoty w przeliczeniu na 1 ucznia. Wygrała klasa II b, drugie miejsce otrzymała klasa IV, a trzecie miejsca klasa II a. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie się w akcję ‘Góra Grosza’. Mamy nadzieję, że obdarowanym dzieciom z rodzin zastępczych daliśmy trochę radości i mogliśmy spełnić ich marzenia.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

ALBUM ZDJĘĆ

„Pomaganie jest fajne”.

Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie zorganizowało i przeprowadziło szkolny konkurs literacki „Pomaganie jest fajne”.
Opracowano regulamin konkursu, w którym zawarto cele konkursu, zasady uczestnictwa oraz kryteria oceny prac konkursowych. (Regulamin konkursu literackiego w załączeniu).
Konkurs literacki cieszył się umiarkowanym zainteresowaniem wśród uczniów szkoły. Uczniowie klas 0 – III i klas IV – VI składali wiersze i opowiadania w świetlicy szkolnej.
Zebrano 11 prac literackich w obu kategoriach.
16 stycznia 2017 roku zebrała się komisja konkursowa i oceniła prace. Wybór okazał się trudny. Prace uczniów były bardzo dojrzałe, oparte na ich własnych doświadczeniach. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali, że pomaganie jest fajne, że można pomagać na wiele różnych sposobów, można pomagać chorym dzieciom, osobom starszym, zwierzętom. Każda pomoc jest fajna i daje pomagającemu ogromną satysfakcję.
Przyznano trzy miejsca w kategorii 0 -III i trzy miejsca w kategorii IV – VI. Podczas podsumowania wyników I semestru, na apelu szkolnym, wyróżniono i nagrodzono (Rada Rodziców ufundowała nagrody) najlepszych. Uczniowie otrzymali dyplomy i profesjonalne pióra wieczne. Wszystkie prace literackie zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej na tablicach na szkolnym korytarzu.

„Pomocna dłoń”.

Szkolne Koło Wolontariatu działające w Szkole Podstawowej im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie zorganizowało i przeprowadziło szkolny konkurs plastyczny „Pomocna dłoń”.
Opracowano regulamin konkursu, w którym zawarto cele konkursu, zasady uczestnictwa oraz kryteria oceny prac konkursowych. (Regulamin konkursu plastycznego w załączeniu).
Konkurs plastyczny cieszył się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród wolontariuszy szkoły. Uczniowie klas 0 – III i klas IV – VI składali prace plastyczne w świetlicy szkolnej.
Zebrano 31 prac plastycznych w obu kategoriach.
Większą popularnością cieszył się ten konkurs wśród klas starszych, a trochę mniejszą wśród maluchów.
16 stycznia 2017 roku zebrała się komisja konkursowa i oceniła prace. Wybór okazał się bardzo trudny. Uczniowie w pracach pokazali pomocną dłoń w pomaganiu innym. Przyznano trzy miejsca w kategorii 0 -III i trzy miejsca w kategorii IV – VI. Podczas podsumowania wyników I semestru, na apelu szkolnym, wyróżniono i nagrodzono (Rada Rodziców ufundowała nagrody) najlepszych. Uczniowie otrzymali dyplomy i profesjonalne zestawy kredek. Wszystkie prace plastyczne zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej na tablicach na szkolnym korytarzu.

„Duzi dla małych”.

W bibliotece szkolnej wolontariusze biorą udział w następujących działaniach i projektach:
- pomoc w pracach bibliotecznych,
- pomoc w odrabianiu lekcji,
- pomoc przy realizacji aktualnych projektów.
Z podejmowanych działań wynikają korzyści nie tylko dla adresatów akcji, ale również dla samych wolontariuszy. Mają oni satysfakcję z działań na rzecz innych, uczą się pracować w zespole, a także poznają zakres działań biblioteki szkolnej.
Wolontariat w bibliotece szkolnej powstał jako odpowiedź na potrzeby uczniów.
Część z nich chętnie spędza przerwy w bibliotece, garnąc się do pomocy przy wypożyczaniu książek, porządkując księgozbiór czy dyskutując o przeczytanych lekturach. Sami stworzyli plan dyżurów. Swój wolny czas podczas długich przerw przeznaczają na pomoc innym.
Wolontariusze z kl. IV-VI pomagają podczas wypożyczeń, doradzają młodszym czytelnikom przy wyborze książki, porządkują zbiory biblioteczne. Przy ich udziale przygotowywane są akcje czytelnicze
w szkole, a także wystawki nowości czytelniczych czy też książek promowanych w danym miesiącu.
Wolontariusze to także inicjatorzy akcji „Duzi dla małych!”. Pomysł narodził się podczas jednego ze spotkań w bibliotece. Wtedy jedna z uczennic kl. V zaproponowała, by czytać głośno książki dzieciom ze świetlicy szkolnej. Tak powstały „Poranki z książką” w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Akcja ta weszła na stałe w plan działań wolontariuszy w bibliotece. Jedynym jej ograniczeniem jest plan lekcji wolontariuszek. Cykliczne spotkania z książką odbywają się w klasach 0-3. Polegają na czytaniu bajek przez wolontariuszy młodszym kolegom. Spotkania służą rozwijaniu wyobraźni dziecka, wzbudzaniu ciekawości świata. Akcja ta spełnia dwa główne cele: z jednej strony propaguje czytelnictwo wśród najmłodszych, z drugiej zaś daje możliwość sprawdzenia się w roli wolontariuszy
i dowartościowuje czytających. Wolontariusze starają się ubogacić te spotkania i przygotowują jakieś atrakcje: pytania do przeczytanej bajki, łamigłówki, kolorowanki. Uczniowie uczestniczący w tej akcji spisują się na medal, pracują z ogromnym zaangażowaniem, młodsze dzieci słuchają ich z ogromnym zainteresowaniem. Akcja jest przyjmowana w szkole bardzo pozytywnie.
Wolontariusze przygotowali również spotkanie dla uczniów kl. I z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Były wiersze i piosenki o misiach, zadania i łamigłówki, a także prezentacja o historii misia.
Praca wolontariusza w bibliotece szkolnej jest dla każdego; jedni pomagają przy wypożyczaniu książek, inni czytają książki, a ci bardziej nieśmiali porządkują zbiory na półkach i pomagają przy wykonywaniu gazetek i wystawek. Biblioteka bowiem to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Statystyka strony

Strona oglądana: 2107 razy.

Rejestr zmian

Wytworzył:brak danych, data: brak danych r., godz. brak danych
Wprowadził:Adam Podemski, data: 02.10.2016 r., godz. 07.42
Ostatnia aktualizacja:Adam Podemski, data: 26.05.2017 r., godz. 06.32
Rejestr zmian:
CzasAdministratorOpis zmiany
26.05.2017 r., godz. 06.32Adam PodemskiEdycja strony
26.05.2017 r., godz. 06.24Adam PodemskiEdycja strony
26.05.2017 r., godz. 06.21Adam PodemskiEdycja strony
26.05.2017 r., godz. 06.19Adam PodemskiEdycja strony
26.05.2017 r., godz. 06.18Adam PodemskiEdycja strony
14.01.2017 r., godz. 12.56Adam PodemskiEdycja strony
14.01.2017 r., godz. 12.55Adam PodemskiEdycja strony
14.01.2017 r., godz. 12.54Adam PodemskiEdycja strony
14.01.2017 r., godz. 12.53Adam PodemskiEdycja strony
14.01.2017 r., godz. 12.52Adam PodemskiEdycja strony
14.01.2017 r., godz. 12.48Adam PodemskiEdycja strony
14.01.2017 r., godz. 12.48Adam PodemskiEdycja strony
14.01.2017 r., godz. 12.46Adam PodemskiEdycja strony
04.10.2016 r., godz. 14.04Adam PodemskiEdycja strony
02.10.2016 r., godz. 07.42Adam PodemskiEdycja strony
02.10.2016 r., godz. 07.42Adam PodemskiDodanie strony

Copyright

© 2010 Szkoła Podstawowa im. I Batalionu Saperów Kościuszkowskich w Izabelinie
Zawartość merytoryczna: Adam Pomaski, e-mail: sekretariat@spi.nieporet.pl
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 9 kwietnia 2010 r.